Historia


PZU Press Golf
Cup 2014

PZU Press Golf Cup 2014 – Piotr Batogowski (fot. Sebastian Łukowski PRESS)

Zwycięzcy pierwszej edycji PZU Press Golf Cup

Paweł Laskowski, Piotr Batogowski, Tadeusz Drozda i Aleksandra Knecht odebrali statuetki dla zwycięzców pierwszej edycji PZU Press Golf Cup.

Na 18-dołkowym polu golfowym Sobienie Królewskie Golf & Country Club odbył się w sobotę pierwszy turniej PZU Press Golf Cup. Zawody dla dziennikarzy i przedstawicieli mediów zorganizował miesięcznik „Press”.

W turnieju głównym (dla zawodników z zieloną kartą) wystartowało 13 mężczyzn i trzy kobiety. Jako pierwszy na tee stanął Jerzy Dudek – były bramkarz m.in. reprezentacji Polski, Liverpoolu i Realu Madryt. Do piłkarskiej emerytury dorabia on jako komentator kanałów sportowych w NC+. Jest też świetnym golfistą. Jego flight był mocny – grali z nim bowiem Wojciech Kostrzewa (prezes i dyrektor generalny Grupy ITI), Paweł Laskowski (dyrektor zarządzający Amnet Polska z grupy mediowej Dentsu Aegis) i  Wiktor Pilarczyk (szef biura reklamy Polskapresse). Ich piłki szybko z fairway trafiały na green, a stamtąd prosto do dołka. Kiedy niewielką przewagę uzyskał Jerzy Dudek – po dziewiątym dołku wycofał się, bo musiał jechać na Piknik Naukowy organizowany w sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ostatecznie klasyfikację stableford netto (czyli klasyfikację uwzględniającą poziom poszczególnych graczy – tzw. handicap) wygrał Paweł Laskowski. – Gram w golfa od dziesięciu lat. Jestem na polu co najmniej dwa razy w tygodniu – mówi Laskowski. – Nie było łatwo wygrać. Bardzo groźnym rywalem był Piotr Batogowski (prezes agencji BBDO Warszawa – przyp. red.), ale ja osiągnąłem wynik bliższy moim najlepszym możliwościom, a to się liczy w klasyfikacji netto – stwierdził zwycięzca.

Klasyfikację stableford brutto (zawodnik, który ukończył turniej z najmniejszą liczbą uderzeń) wygrał Piotr Batogowski.

Laskowski wygrał też rozgrywany na siódmym dołku konkurs na najdłuższy strzał. Z kolei na dziewiątym dołku odbył się konkurs closest to the pin (chodzi w nim o umieszczenie piłki jednym uderzeniem jak najbliżej dołka). Najlepszy w tej konkurencji okazał się Tadeusz Drozda.

Wśród pań doskonale spisała się Aleksandra Knecht (serwis Lokalizacja.info), która wyprzedziła Renatę Kim („Newsweek Polska”). Zwyciężczyni w nagrodę weźmie udział w prestiżowym turnieju dla kobiet Dr Irena Eris Ladies Golf Cup.

Równolegle podczas turnieju dla graczy posiadających tzw. zieloną kartę prowadzone były zajęcia w Akademii Golfa. Tam dziennikarze dowiedzieli się, jak pisać o golfie, przeszli też szybkie szkolenie z zasad gry, etykiety i uczyli się podstawowych uderzeń – dalekich strzałów, chipowania (uderzenia z obrzeża greenu) i gry już na samym greenie. Akademia zakończyła się konkursem dla jej uczestników. Piłkę najdalej wybił Rafał Daniszewski („Gazeta Nowodworska”), na greenie najlepszy był Marek Profus („Piłka Nożna”), a konkurencję closest to the pin wygrał Grzegorz Kopacz („Press”).

Patronat nad imprezą objął Polski Związek Golfa oraz PGA Polska. Sponsorem tytularnym było PZU, a partnerami: Dr Irena Eris i Polski Portal Golfowy.

(GK)

PZU PRESS GOLF CUP 2014 – WYNIKI

Klasyfikacja Stableford netto:

 1. Paweł Laskowski 35
 2. Krzysztof Materna 34
 3. Aleksandra Knecht 33
 4. Piotr Batogowski 33
 5. Renata Kim 29
 6. T6. Adrian Majsterek 28
 7. T6. Tadeusz Drozda 28
 8. Eryk Rawicki 26
 9. Mieczysław Anweiler 25
 10. Jakub Skworz 24
 11. T10. Aleksander Skworz 24
 12. T12. Wojciech Kostrzewa 23
 13. T12. Andrzej Jeziorek 23
 14. Wojciech Pijanowski 14
 15. Wiktor Pilarczyk 13
 16. Dominika Zbychorska (zrezygnowała)

Patronat nad naszą imprezą objął Polski Związek Golfa oraz PGA Polska. 

Sponsorem tytularnym jest PZU, a partnerami Dr Irena Eris oraz Polski Portal Golfowy.

 

 
TURNIEJ GŁÓWNY
AKADEMIA GOLFA